Month: March 2022

КОВАЧЕВСКИ остварил телефонски разговор со државниот секретар на САД Блинкен: Врвен приоритет е итното отварање на преговорите на Македонија со ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва имаше телефонски разговор со државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Ентони Блинкен, при што изрази благодарност…

You cannot copy content of this page

error: Content is protected !!