Англиската фудбалска асоцијација ќе ги испитува активностите на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кои се случија по завршувањето на натпреварот со Њукасл.

„Црвените ѓаволи“ стигнаа до голем пресврт, победувајќи ги „страчките“ откако губеа со 2:0 на полувремето, но на крајот домаќините победија со 3:2. Токму по последниот судиски сигнал, Жозе Мурињо беше фатен од камерата, напуштајќи теренот како зборува на португалски.

Ако ФА смета дека шефот на Јунајтед зборувал непристојно или агресивно, тогаш тој ќе се соочи со санкции од фудбалскиот регулатор во Англија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here