Кандидатот за пратеник од редовите на СДСМ во ИЕ 3 Ненад Коциќ денес објави статус со кој информираше дека Велес ќе добие нов затворен градски пазар.

После 15 години, Советот на Општина Велес го донесе ДУП-от за изградба на Затворен градски пазар. Честито нов пазар! – стои во објавата на Д-р Коциќ.

После 15 години, Советот на општина Велес го донесе ДУП-от за изградба на Затворен Градски пазар.Честито нов пазар!!!

Posted by Nenad Kocic on Friday, June 12, 2020

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here