Колумбија вчера во пријателски натпревар славеше победа над САД од 2:4, а фантастичен гол на овој натпревар постигна фудбалерот на Баерн Минхен, Хамес Родригезз

Родригез го отвори натпреварот во 36-тата минута со навистина чудесен гол и мајсторија каква што ретко се гледа.

Офанзивецот беше затворен од двајца фудбалери на САД, сепак на испрати неверојатен удар кој заврши во мрежата.

Дефинитивно ова е еден од најубавите погодоци во последно време.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here