Адриано Леите Рибеиро беше еден од најбогатите и најуспешните играчи во светот, а денес живее во фавела (дива населба, каде што живеат сиромашни), каде што израснал, а судејќи според фотографиите на Инстаграм, се бања во корито.

Тој израснал во тешка сиромаштија во фавелите на Рио де Жанеиро, а фудбал почнал да игра од мали нозе. Со текот на времето, тој се проби до најдобрите светски клубови. На врвот на популарноста, го доби прекарот Император. Се чинеше дека само небото му е лимит, но смртта на неговиот татко, сè промени.

Алмир Леит Рибеиро изненада починал кога имал само 44 години. Бидејќи тој и Адријано секогаш биле блиски, неговата смрт тешко го погоди младиот фудбалер.

„Тој беше многу приврзан кон неговиот татко, кога го виканаа да го информираат за неговата смрт, го фрли мобилниот телефон и почна да вришти. Бев шокиран кога го видов тоа”, изјави еднаш неговиот соиграч во Интер Хавиер Занети.

Потоа почна да се бори со депресија и зависност, што остави трага и на неговата игра на терен. Ги пропушташе тренинзите и ја изгуби волјата да игра, па имавме се помалку и помалку можност да го гледаме на терен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here